Menu

Czytam Oglądam Recenzuje i Polecam

Mam w planach robić recenzje Filmów, książek, anime, mang

Recenzja Black Ice

jamiess

Pełny tytuł: Black Ice

 Autor: Becca Fitzpatrick

Kategoria: Kryminał, Thriller 

data wydania: 5 listopada 2014

 

 

 

 

Opis

Nie daj się zwieść pozorom!Britt długo przygotowywała się do wymarzonej wyprawy wzdłuż łańcucha górskiego Teton. Niespodziewanie dołącza do niej jej były chłopak, o którym dziewczyna wciąż nie może zapomnieć. Zanim Britt odkryje, co tak naprawdę czuje do Calvina, burza śnieżna zmusza ją do szukania schronienia w stojącym na odludziu domku i skorzystania z gościnności dwóch bardzo przystojnych nieznajomych. Jak się okazuje, obaj są zbiegami. Britt staje się ich zakładniczką. W zamian za uwolnienie zgadza się wyprowadzić ich z gór.Gdy dziewczyna odkrywa mrożący krew w żyłach dowód na to, że w okolicy grasuje seryjny morderca, a ona może stać się jego kolejnym celem, sprawy przybierają dramatyczny obrót…

 

 Coś ode mnie

 

Britt planowała od roku swoją wyprawę w góry razem z przyjaciółką, aby zaimponować byłemu chłopakowi Calvinowi, który jest stałym bywalcem owych terenów i traktuje je jak drugi dom. Kocham ten cudowny moment gdy Britt mówi byłemu na stacji benzynowej, że jest tu ze swoim chłopakiem wskazując na losowego człowieka odmiennej płci . A co najśmieszniejsze chłopak ten chwyta haczyk i zaczyna udawać razem z nią. Naturalnie taka postać nie jest dodana przypadkowo bo gdy samochód bohaterki i jej przyjaciółki zasypuje śnieg w czasie burzy, dziewczyny są zmuszone dalej iść na pieszo i znaleźć schronienie, by nie zamarznąć . Idąc przed siebie dostrzegają małą chatkę, pukają do drzwi a w nich kto? Chłoptaś ze stacji z  kolegom. Niestety od tego zaczyna się koszmar dziewczyny zostają zakładniczkami Masona/Juda i Shauna, Britt musi wyprowadzić ich z gór, co jest wyzwaniem bo kompletnie ich nie zna. W czasie całej fabuły dowiadujemy się także, że w górach grasuje zabójca. 

W książce nic nie dzieje się pospiesznie co nie oznacza, że będziecie się nudzili! 

Wręcz przeciwnie autorka trzyma nas w ciągłym napięciu i niewiedzy kto jest zabójcą, podejrzenia padały na każdego z bohaterów lecz tylko jeden okazał się prawdziwie osądzony.

 

 Niestety trochę się zawiodłam bo początek zapowiadał się fantastyczny, niestety później zrobiło się z niej kompletne romansidło rodem z serii romansów dla nastolatek, co nie oznacza, że była to tragedia. Po prostu nie tego się spodziewałam.

Cudowna fabuła, super pomysł, genialni bohaterowie ale wydaje mi się, że autorka zapomniała, że pisze kryminał a, nie serie ,,Szeptem". Ale skoro i tak się już pogubiła mogła dodać Patcha  ��������

 

 Cytaty

"- Przejechałam całą tę drogę po to, by cię odnaleźć - odparłam, a do oczu napłynęły mi łzy. - Tamte cztery dni to było dla mnie za mało. Chciałam pobyć z tobą właśnie tak jak teraz. Posiedzieć w restauracji w ciepłą, spokojną noc. Pospacerować po plaży i pogadać o jakichś głupotach."

- Mam świetny pomysł. Chodźmy pospacerować po plaży i pogadać o głupotach.- Czytasz mi w myślach - zachichotałam.- Widzisz? Jestem chodzącą doskonałością. Nie musisz mi nawet mówić, czego chcesz. - Jude postukał się palcem w głowę. - Jestem męską wróżką. Jedną na milion. To co najmniej drugoligowa supermoc.- Przestań. Przez ciebie zaraz na parskam do drinka.- Już to przewidziałem. -Jude znowu postukał się po głowie.- To najlepszy wieczór w moim życiu - westchnęłam radośnie. - Dziękuję ci.- Przeze mnie na parskałaś sobie do drinka i twierdzisz, że to najlepszy wieczór w twoim życiu. Dość łatwo cię zadowolić." 


"- Zostanę - odparłam. - Chyba jesteś wart tego, żeby pomęczyć się jeszcze trochę z tymi bezkresnymi plażami i gorącym słońcem.
- Zgadza się, chyba jestem tego wart. - Jude uśmiechnął się szeroko. - I zaraz ci to udowodnię. Chodź tu do mnie..."


"- Nienawidzę cię - jęknęłam żałośnie. 

- Tak, to już ustaliliśmy. Chodźmy."

 źródło

 

Ogólna ocena książki: 8/10

Fabuła: 9/10

Bohaterowie:7/10

 

© Czytam Oglądam Recenzuje i Polecam
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci